ZMĚNA CENÍKU PRODUKTŮ ISOLENA

Tak už je to tady! S platností od 1.9.2021 se mění současný ceník platný z roku 2019. Ceny se zvyšují u všech výrobků o 7%.

Z našeho pohledu českého výhradního zastoupení je to myslím docela přijatelné rozhodnutí. Ve srovnání se zvýšením cen dřeva či železa a ostatních stavebních materiálů mi připadá 7% jako opravdu slušný kompromis.

Isolena vydala ke změně následující prohlášení:

Nacházíme se všichni v mimořádné situaci – takové, která v této podobě nikdy předtím neexistovala. Mnoho ekonomických prognóz, které byly provedeny, se nenaplnilo jak předpovídali odborníci, nebo se nyní situace ukázala být mnohem extrémnější, než se očekávalo.

Již vidíme první rostoucí tendence v ceně naší suroviny – ovčí vlny, ale dokázali jsme cenu fixovat na delší dobu prostřednictvím včasných ročních kontraktů a tím dobře tlumit neočekávané „cenové výkyvy“. To má velmi pozitivní vliv pro nás všechny.

Situace obalových materiálů a trhu práce však nebyla předpovězena: obaly se zvýšily o 70% až 300% a stávající smlouvy nyní nebyly prodlouženy za dohodnuté ceny. Do toho trh se dřevem v Rakousku je natolik konkurenceschopný, že jsme po čtyři týdny mohli nakupovat obalový materiál, naše palety, pouze v malých týdenních množstvích a za předražené ceny. Stabilizace v současné době není v dohledu!

Ještě extrémněji to vypadá na trhu práce v Horním Rakousku. Prognóza nezaměstnanosti se v naší spolkové zemi nevyskytla, naopak podle veřejné služby zaměstnanosti (AMS) se hledá o 25% více zaměstnanců než v roce 2019. Míra nezaměstnanosti je 1% (to již nejsou zaměstnatelní lidé) ! V důsledku toho se mzdy zvýšily v průměru o 10–30% ve výrobní oblasti, pokud má člověk v současné době vůbec štěstí sehnat nějaké zaměstnance.

Tento změněný vývoj v klíčových nákladových položkách v posledních několika týdnech nás přinutil upravit ceny od středy 1. září 2021 s nárůstem přibližně o 7%.

S žádostí o pochopení
Váš Ing. Alexander Lehner
& celý tým ISOLENA

 

Delší dodací lhůty a nová technologie

V současné době jsou v Rakouské Isoleně delší dodací lhůty. Je to někde mezi 7-8 týdny. Toto je způsobeno hned několika faktory. Samozřejmě do toho promluvil Covid a na něj navázané karantény, nemocnost zaměstnanců. Také  do toho promlouvá výrazný nárůst poptávky z celé Evropy. Ovšem pozitivnější zprávou je, že ve fabrice montují a rozjíždějí novou, výkonnější technologii. V tuto chvíli je to již ve fázi zkušebního provozu, tak se snad situace brzy stabilizuje. 

Děkujeme za pochopení, tým ISOLENA.CZ

Fotoseriál z izolování podkroví ovčí vlnou Isolena jedné milé roubenky

Pár fotek přímo z akce, kde jsme izolovali první vrstvu mezi krokve a do rastru ve štítě produktem Premium v tloušťce 18 cm. Následovala papírová parobrzda DB+, rošt ze střešních latí a v této instalační rovině pak v tloušťce 6 cm a šířkách 60 cm materiál Isolena Optimal. Vše zaprovázkováno. Nakonec by měl přijít jako interiérový obklad dřevěná palubka.

Logo na pantofle

Isolena od letošního roku umožňuje tisk obrázku, například loga firmy na filcové pantofle.
Požádejte si o aktuální ceník pantoflí, ceny se oproti loňskému roku mírně snížily…

Poslední možnost objednat s dodáním do Vánoc

Pokud chcete ještě dostat svoje zboží do Vánoc, je třeba objednat do konce týdne, tedy do pátku 27.11.2020. Po tomto datu už proběhne distribuce až po novém roce.

Toto se nevztahuje na klasické role RBO16 v tl.3 cm a šířkách 30 cm. Ty jsou zatím stále skladem na Vysočině a je možné je objednat s dodáním do druhého dne.

… o něco delší dodací lhůty…

Letos poprvé nebude Isolena provozovat celozávodní dovolenou jako tomu bylo vždy v předchozích letech. Namísto toho si budou jednotliví pracovníci vybírat svoje drahocenné dovolené postupně tak, aby se všichni vystřídali a chod fabriky přitom zůstal bez přerušení. Proto jsou momentálně díky tomuto opatření o něco delší dodací lhůty. Zatím je třeba počítat tak s jedním měsícem.

Myslím, že se vše opět stabilizuje a vrátí do starých kolejí po skončení prázdnin. Tak uvidíme…
Každopádně děkujeme za shovívavost a objednávejte s dostatečným předstihem.

Váš tým Isolena.cz

NOVÉ PRODUKTY A NOVÉ ROZMĚRY STÁVAJÍCÍCH

K 1.3.2020 proběhly v Isoleně velké změny.

První je mírné zvýšení cen, které se u nás naštěstí neprojeví a budeme ho kompenzovat zlepšením kurzu EUR k české koruně.

Druhá změna se týká úpravy standardně vyráběných rozměrů izolací. Bohužel se u vybraných produktů zmenšila nabídka různých šířek, ale i tlouštěk izolací. Stále ale platí, že za příplatek lze vyrobit jakýkoli rozměr v daných rozmezích.

Třetí změnou je stanovení minimálního odebraného množství u každého z produktu a to včetně různé tloušťky i šířky.

Čtvrtou změnou je přidání několika dalších produktů do již tak širokého spektra vyráběných izolací. Jedná se například o různé další hustoty i tloušťky filců pro jurtaře nebo také pro podlaháře.

Postupně budeme předělávat na našich webových stránkách aktuální nabídku produktů. Do té doby bude nejlepší konkrétní poptávky projednat přímo s námi. Neváhejte nám prosím tedy kdykoli zavolat, případně napsat.

Děkujeme Vám za pochopení, Váš Isolenateam CZ.

Stabilizace dodacích lhůt a také včasné objednání

Prodloužené dodací lhůty se již stabilizovaly opět na přibližně dvou týdnech. Za to jsme moc rádi, protože měsíční dodání bylo skutečně dost nekomfortní.

Také je třeba si uvědomit, že se nám blíží konec kalendářního roku a ještě předtím Vánoce. Poslední objednávka s dodáním ještě v tomto roce bude vyřízena do 10.prosince 2019.

POZOR!!! Delší dodací lhůty!

V rakouské Isoleně panuje mírně napjatá situace. Vzhledem k blížícímu se datu Brexitu (31.10.2019) se firma snaží uspokojit ještě bezcelně všechny zakázky směřující na britské  ostrovy. Zavedla kvůli tomu dokonce noční směny.

Momentálně je tedy třeba počítat s dodací lhůtou až 1 měsíc!!! Po Brexitu se doufejme vše opět stabilizuje a budeme dodávat v termínech 10 až 14 dní….