Ekologie

ekologiePROKAZATELNÁ, DOMÁCÍ, ČISTÁ

Při plném vědomí odpovědnosti můžeme prohlásit, že tepelně izolační i akustické výrobky Isolenawolle znamenitě splňují všechny předpoklady pro šetrné zacházení s přírodou . Navíc vlna Isolena se ekologům a ekologicky smýšlející veřejnosti jeví jako izolace budoucnosti.

Surovina (tedy surová vlna pro výrobu) pochází z ovcí, které žijí v Rakousku, Německu, Švýcarsku a jižním Tyrolsku. Pouze vlna z živých ovcí je vhodná k výrobě izolačních materiálů s tak vysokými kvalitativními nároky. Jen takto získaná vlna je a zůstává trvale elastická a zachovává si svůj objem.

duhaIzolační materiály z ovčí vlny ISOLENA se skládají z čisté ovčí střižní vlny a jsou prosté všech syntetických podpůrných vláken.

Použijeme-li pro porovnání aktuální ekologické parametry jako PEIne, GWP (schopnost látky způsobovat globální oteplení), AP (schopnost látky okyselovat prostředí) nebo O13, jsou izolační materiály od Isolenawolle ve srovnání s jinými materiály vždy na špici.

Izolační materiál ISOLENA se při výrobě vyznačuje nepatrným vstupem energie, negativním skleníkovým potenciálem (tedy CO2 – redukující) stejně jako nepatrným vlivem na okyselování prostředí. Velmi nízká objemová hmotnost tento potenciál ještě zvyšuje. K tomu lze ještě dodat, že výrobky Isolena jsou v konečné fázi kdykoli kompostovatelné a dokonce se i bez přidání energie v přirozeném odbourávacím procesu rozkládají.

Celkově jsou tedy výrobky z ovčí vlny firmy Isolena velmi šetrnou záležitostí pro životní prostředí.

tabulka