Izolační materiál

imaterialPohoda a teplo

Excelentní izolační vlastnosti se součinitelem tepelné vodivosti mezi Lambda=0,040 – 0,035 W/mK. Výrobky Isolenawolle zajistí to, že Vám teplo v zimě i při relativně slabé tloušťce stěny nebo střechy neuniká ven, naopak v létě nemůže přílišné teplo proniknout dovnitř.

Právě tyto vynikající izolační vlastnosti chrání veškeré obytné prostory jak v létě před přehříváním, tak v zimě před promrzáním bez nutnosti přílišné masy stavebního materiálu. Zůstávají příjemně chladné a vzdušné.

Stěny se pak můžou při větrání ochladit mnohem rychleji než zeď masivní. To vše má samozřejmě vliv na dobré prostorové klima.

ISOLENAWOLLE přitom působí hygroskopicky. To znamená, že se velmi rychle přizpůsobuje vlhkosti vzduchu v místnosti a dokáže ji odebírat, když je tato vlhkost vzduchu vyšší než normální. Naopak také dokáže vlhkost vydávat, pokud jsou klimatické podmínky v místnosti opačné. Ovčí vlna přitom může pojmout vlhkost o objemu až 33% vlastní váhy, aniž by významnou měrou ztratila izolační vlastnosti, aniž by byla sama zvlhla, bobtnala, ztratila na vzdušnosti nebo dostala jiné nežádoucí vlastnosti. Coby bílkovinné vlákno je také rezistentní vůči vodě, tedy hydrofobní (vodovzdorná, ve vodě se nerozpouští). Její použití je tedy také velmi výhodné v kritických situacích, např. hrozí-li velká pravděpodobnost tvorby kondenzátu.

Mimoto je ISOLENAWOLLE jedním z mála izolačních materiálů, které jsou bezprašné a při práci s nimi není zapotřebí bezpečnostních opatření, jako např. masky proti prachu, ochranný oblek, jsou lehké a příjemné na dotek – tedy výrobek, u kterého jste v bezpečí nejen když už je zabudován, ale i při práci s ním.