ZMĚNA CENÍKU PRODUKTŮ ISOLENA

Tak už je to tady! S platností od 1.9.2021 se mění současný ceník platný z roku 2019. Ceny se zvyšují u všech výrobků o 7%.

Z našeho pohledu českého výhradního zastoupení je to myslím docela přijatelné rozhodnutí. Ve srovnání se zvýšením cen dřeva či železa a ostatních stavebních materiálů mi připadá 7% jako opravdu slušný kompromis.

Isolena vydala ke změně následující prohlášení:

Nacházíme se všichni v mimořádné situaci – takové, která v této podobě nikdy předtím neexistovala. Mnoho ekonomických prognóz, které byly provedeny, se nenaplnilo jak předpovídali odborníci, nebo se nyní situace ukázala být mnohem extrémnější, než se očekávalo.

Již vidíme první rostoucí tendence v ceně naší suroviny – ovčí vlny, ale dokázali jsme cenu fixovat na delší dobu prostřednictvím včasných ročních kontraktů a tím dobře tlumit neočekávané „cenové výkyvy“. To má velmi pozitivní vliv pro nás všechny.

Situace obalových materiálů a trhu práce však nebyla předpovězena: obaly se zvýšily o 70% až 300% a stávající smlouvy nyní nebyly prodlouženy za dohodnuté ceny. Do toho trh se dřevem v Rakousku je natolik konkurenceschopný, že jsme po čtyři týdny mohli nakupovat obalový materiál, naše palety, pouze v malých týdenních množstvích a za předražené ceny. Stabilizace v současné době není v dohledu!

Ještě extrémněji to vypadá na trhu práce v Horním Rakousku. Prognóza nezaměstnanosti se v naší spolkové zemi nevyskytla, naopak podle veřejné služby zaměstnanosti (AMS) se hledá o 25% více zaměstnanců než v roce 2019. Míra nezaměstnanosti je 1% (to již nejsou zaměstnatelní lidé) ! V důsledku toho se mzdy zvýšily v průměru o 10–30% ve výrobní oblasti, pokud má člověk v současné době vůbec štěstí sehnat nějaké zaměstnance.

Tento změněný vývoj v klíčových nákladových položkách v posledních několika týdnech nás přinutil upravit ceny od středy 1. září 2021 s nárůstem přibližně o 7%.

S žádostí o pochopení
Váš Ing. Alexander Lehner
& celý tým ISOLENA